Wynajem przyczep

Wynajem przyczep

Wynajem przyczep różni się pod wieloma względami. Oferują różnorodne modele odpowiednie do transportu motocykli, samochodów i nie tylko. Z punktu widzenia klienta szczególnie istotna jest cena wynajmu. Zależy to od kilku czynników – wielkości, dopuszczalnej masy całkowitej oraz długości wynajmu dla danej przyczepy.

W poszczególnych regionach Polski możemy spotkać się z bardzo różnymi cenami. Również dobre wypożyczalnie przyczep samochodowych oferują specjalne zniżki dla stałych klientów. Wszystko to oznacza, że ​​zazwyczaj nie możesz skontaktować się z wybraną przez siebie wypożyczalnią. W rozmowach z naszymi pracownikami znajdziemy wszystkie interesujące nas informacje. Warto zwrócić uwagę na różnicę między zwykłymi przyczepami a przyczepami samochodowymi. Te słowa są często używane jako synonimy. Jest to jednak błąd. Przyczepa jest uważana za platformę ładunkową lub specjalną przyczepę, która musi być przymocowana do pojazdu roboczego. Następnie kładziemy na nim samochód, który chcemy przewieźć. Z kolei przyczepa to specjalny rodzaj pojazdu, przystosowany do przewożenia samochodów.

Od czego zależy cena wynajmu przyczepy?

Ile trzeba zapłacić, aby wynająć przyczepę w dużej mierze zależy od długości wynajmu. Zazwyczaj wypożyczalnie przyczep samochodowych pobierają od nas od 250 do 350 zł dziennie za korzystanie z przyczepy. Oczywiście można wypożyczyć krótsze lub dłuższe pojazdy. Wszystko zależy od właściciela wypożyczalni. Niektóre z nich pozwalają wynająć przyczepę na kilka godzin. Jeśli planujemy samodzielnie jeździć tym wyjątkowym pojazdem, możemy obniżyć cenę. Na przykład, gdy potrzebujemy sprowadzić samochód z zagranicy, lepiej wynająć przyczepę na kilka tygodni lub miesięcy. Jeśli potrzebujemy wykupić serwis przyczepy, na mieście musimy zapłacić co najmniej 100 zł. Gdy trzeba go wywieźć poza obszar aglomeracji, cena rośnie wraz z liczbą przejechanych kilometrów. Zapłacimy dodatkowo 2 zł za osobę. Oczywiście konkretne ceny różnią się w zależności od wypożyczalni przyczep. Dobrym pomysłem jest zadzwonienie w celu potwierdzenia kosztów przed podjęciem decyzji o wynajmie.

Co jeszcze wpływa na cenę wynajmu przyczepy?

Wynajem przyczep
Wynajem przyczep

Długość naczepy i ładowność są również ważne przy ustalaniu cen wynajmu. Za wypożyczenie przyczepy 9m o maksymalnej dopuszczalnej masie 3t zapłacimy więcej niż wybierając model 5m. Różnica w cenie może być dość duża. Dlatego warto zastanowić się, która przyczepa spełni nasze wymagania. Nie ma sensu wybierać zbyt dużego pojazdu, ponieważ wiąże się to z wygórowanymi kosztami. Możemy wypożyczyć przyczepy do przewozu małych samochodów za mniej niż 100 zł za dobę. W większości wypożyczalni przyczep samochodowych musimy dodatkowo płacić za dodatkowe wyposażenie. Należą do nich wciągarki lub odciągi. To wszystko są bardzo przydatne przedmioty i mają dobry stosunek jakości do ceny. Niemal każdy element poprawiający komfort i bezpieczeństwo jazdy stanowi wartość dodaną danego nośnika pojazdu. Kolejną rzeczą do rozważenia jest wysokość kaucji jaką musimy wpłacić w wypożyczalni. Standardowo 1000. W przypadku przyczepy cena zł. Jednak firmy wynajmujące coraz częściej rezygnują z wymogu kaucji. Zamiast tego promują starych klientów atrakcyjnymi rabatami. Z drugiej strony przy dłuższych umowach najmu cena za dobę będzie niższa.

Jakie kwalifikacje potrzebuję do prowadzenia przyczepy?

Niezależnie od tego, czy jest to przyczepa, czy przyczepa, kierowcy, którzy z nich korzystają, muszą spełniać pewne wymagania. Do prowadzenia przyczepy z tylko jednym pojazdem wymagane jest normalne prawo jazdy klasy B, ponieważ prowadzenie takiego pojazdu jest stosunkowo łatwe i bezpieczne. Nie wymaga żadnych dodatkowych kwalifikacji. Ponieważ wysyłamy tylko jeden pojazd, manewrowanie na drodze nie stanowi dla nas problemu. Większość wypożyczalni ma dodatkowe ograniczenia przy wynajmie przyczepy. Potencjalni klienci muszą mieć co najmniej 25 lat i posiadać prawo jazdy od co najmniej 3 lat. Z przyczepami to inna historia. Zazwyczaj mocuje się go do samochodu za pomocą haków. Może ulec uszkodzeniu podczas użytkowania. Regularne kontrole stanu zdrowia są niezbędne, aby uniknąć uszkodzenia towarów. Przyczepa ze względu na swoją konstrukcję utrudnia manewrowanie na drodze. Dlatego kierowca musi posiadać prawo jazdy kategorii B+E, o ile dopuszczalna masa całkowita pojazdu mieści się w przedziale od 3,5 do 7 ton. Gdybyśmy mieli przewozić cięższe ładunki, nie bylibyśmy bez prawa jazdy klasy C. Oczywiście nie każdy będzie miał odpowiednie prawo jazdy. Na szczęście wiele firm wynajmujących przyczepy samochodowe oferuje usługi szofera. Jeśli dopłacimy przy wynajmie samochodu, nie będziemy musieli martwić się o kontrolę naczepy. Wynajęty przez wypożyczalnię kierowca zajmie się wszystkim.