Jak dobrać płytki drewnopodobne do paneli

Jak dobrać płytki drewnopodobne do paneli? Urządzanie mieszkania to zadanie wymagające, ale również ekscytujące. Szeroki wybór produktów związanych z wykończeniem przestrzeni mieszkalnych może czasem utrudnić zakup. W końcu wiele z propozycji to rozwiązania wysokiej jakości, estetycznie wykonane, bardzo eleganckie i gustowne, które mogą wkomponować się zarówno w przestrzenie nowoczesne, jak również bardziej klasyczne. 

Wiele osób stawia jednak na rozwiązania ponadczasowe, które w obliczu zmian w trendach, przetrwają upływ czasu. Dlatego do łaski powraca duża liczba materiałów, które imitują naturalne drewno. Przede wszystkim było ono obecne w architekturze od dawna. W dalszym ciągu pełni funkcję konstrukcyjną, jak też stosowane jest podczas wykończenia, a nawet jako samodzielny materiał.

Jak efektownie wykończyć mieszkanie?

płytki ceramiczne dekoracyjne sklepDla wielu osób istotną kwestią są oczywiście finanse. Podczas planowania budżetu, jak też przewidywanych kosztów kompletnego wykończenia mieszkania, czy jego gruntownego remontu outlet płytek może okazać się miejscem, w którym atrakcyjna cena idzie w parze z jakością. Nie należy obawiać się tego, iż produkty będą w dużej mierze uszkodzone. W wielu przypadkach partie materiałów przewidziane były na dany okres. Sukcesywnie, tak samo sklepy, jak też producenci wprowadzają nowe wzory bądź modyfikują obecne. Te, z modeli, które nie zostały w pełni sprzedane często trafiają na wyprzedaże, w celu zwolnienia miejsca na półkach, czy magazynach. Podobnie ma to miejsce w przypadku ubrań, w szczególności na przełomie sezonów. Wyprzedaż płytek ceramicznych to doskonały sposób na to, aby znaleźć ciekawe rozwiązania. Co więcej, można natrafić na różne modele płytek o podobnym deseniu, czy motywie, co ułatwi stworzenie oryginalnej, ale spójnej powierzchni.

Zobacz również:

Dlaczego wykończenie mieszkania elementami, które imitują drewno?

Naturalne elementy od zawsze były w wodzie. Z jednej strony pozwalają na stworzenie nowoczesnej, funkcjonalnej przestrzeni, z drugiej świetnie sprawdzają się w uniwersalnych wnętrzach. To naprawdę wdzięczny, a jednocześnie wciąż świeży, zawsze modny sposób na eleganckie wykończenie różnego typu przestrzeni. Płytki do salonu mogą stanowić dodatkowe uzupełnienie przestrzeni. Nie ma potrzeby układania ich na całej powierzchni ściany. Warto natomiast wykorzystać je jako element dekoracyjny. Trzeba pamiętać, iż w salonach najczęściej wykorzystywane są panele podłogowe. Jeśli komuś zależy na eleganckim zwieńczeniu ścian elementami z płytek ceramicznych, które imitują drewno, nic nie stoi na przeszkodzie, aby podobny motyw wykorzystać na podłodze. Warto jednak pamiętać o różnicach między odcieniami, tak by obie płaszczyzny nie zlewały się. Można też pokusić się o różnice w intensywności kolorów, jak też ich temperatury. Ciepła podłoga będzie świetnie komponować się z chłodno wykończonymi elementami na ścianie. W przypadku chłodnej podłogi, ciemne i ciepłe barwy, umieszczone na ścianach mogą z kolei wyglądać zbyt ociężale i masywnie, co zaburzy wizualny odbiór pomieszczenia. Trzeba pamiętać, iż panele ułożone są najczęściej wzdłuż pomieszczenia. Jeśli płytki ceramiczne ścienne również posiadają kształt prostokąta, najlepiej ułożyć je równolegle do paneli. Pozwoli to optycznie wydłużyć salon. Jeśli mają kształt zbliżony do kwadratu, mogą być mocowane także prostopadle do paneli. Należy jednak zachować umiar. Współczesne wykończenie wnętrz, chociaż przepada za różnego typu zdobieniami, traktuje je na zasadzie elementów. Często w ten sposób zagospodarowane są wyłącznie okolice framug, co pozwala na stworzenie ciekawej wizualnie kompozycji i pomieszczenia, w którym monotonne płaszczyzny zostają przerwane przez ciekawy element dekoracyjny.

Gdzie można wykorzystać płytki drewnopodobne?

Płytki drewnopodobne w salonie i w kuchni

Coraz częściej płytki do łazienki wykonywane są jako imitacja naturalnego drewna. Tego typu przestrzenie prezentują nowoczesny, oryginalny styl, który stanowi przeciwwagę dla często spotykanych, prostych płytek łazienkowych, w chłodnych tonacjach. Dzięki ich wykorzystaniu można stworzyć przestrzeń bardzo funkcjonalną, która łączy się z innymi materiałami, takimi jak beton dekoracyjny. Płytki ceramiczne podłogowe mogą zostać połączone z tynkiem dekoracyjnym, który wykorzystywany jest także do wykończenia ścian. To kwestia istotna w szczególności dla łazienek, biorąc pod uwagę, iż jest tam duża ilość wody oraz wilgoci, materiały wykończeniowe muszą wykazać określone cechy. Tak samo jak płytki ceramiczne, tak też tynk dekoracyjny odporne są na działanie wody.

Naturalne motywy w wykończeniu wnętrza – dlaczego warto?

Przede wszystkim dlatego, iż to rozwiązanie ponadczasowe. Wykorzystanie elementów, które imitują naturalne materiały pozwala na stworzenie eleganckiego wnętrza, które, niezależnie od trendów, zawsze posiadać posiadać swoisty urok i oryginalność. Jednocześnie sposób ten bazuje na dobrze znanych materiałach, które w dalszym ciągu będą mieć swoje zastosowanie w architekturze. Różnice mogą być widoczne wyłącznie w samej formie ich wykorzystania, co nie wpływa na znakomity efekt końcowy.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl

Możesz również polubić…