Podolog w Warszawie

Podolog w Warszawie to specjalista od zdrowia stóp i paznokci, który za pomocą profesjonalnego sprzętu zapewnia im odpowiednią pielęgnację. Wizyta u podologa  jest szczególnie ważna dla osób z cukrzycą, osób starszych, które mają trudności z pielęgnacją stóp, a także w przypadku choroby. Usługi tego specjalisty polecane są wszystkim, którzy chcą otrzymać wysokiej jakości opiekę paznokci i stóp. 

Specjalista podolog w Warszawie świadczy następujące usługi:

 • Terapeutyczna pielęgnacja stóp (pedicure podologiczne).
 • Protetyka paznokci żelem terapeutycznym lub poliżelem (modelowanie paznokci).
 • Korekcja i leczenie zranionych / zdeformowanych / wrastających paznokci.
 • Usuwanie brodawek, odcisków i modzeli.
 • Leczenie rogowacenia skóry stóp (hiperkeratoza).
 • Leczenie pękniętych pięt.
 • Pielęgnacja stóp dla seniorów i diabetyków.
 • Niwelowanie zmian po infekcjach grzybiczych stóp i paznokci.

Podolog w Warszawie w swoim gabinecie udziela również fachowych porad w zakresie pielęgnacji stóp i paznokci oraz w razie potrzeby przygotowuje plan terapeutyczny dla stóp we współpracy z innymi specjalistami (dermatologiem, chirurgiem, endokrynologiem, ortopedą).To także specjalista wykonujący pedicure podologiczne. Aby pracować w tym obszarze, należy uczęszczać na kursy, a także regularnie doskonalić swoje umiejętności. Podolog nie jest lekarzem, ale wykonuje zabiegi mające na celu poprawę kondycji stóp.

Zakres terapeutyczny podologa w Warszawie

Podolog w Warszawie niweluje brodawki, odciski, wrastające paznokcie, często pracuje z pacjentami ze stopą cukrzycową. W razie potrzeby, widząc problem, może skierować klienta do innego specjalisty. W niektórych przypadkach wymagane jest dodatkowe badanie, ponieważ problemy ze stopami często wskazują na obecność chorób nabytych lub przewlekłych, a także zachodzących w organizmie procesów zapalnych. Pedicure podologiczne jest zwykle wykonywane w obecności pewnych patologii, takich jak grzybica paznokci. Zabieg poprzedzony jest badaniami specjalnymi (badania mikroskopowe i mikologiczne).

Zabieg pedicure podologicznego odbywa się etapami:

 • Obowiązkowa dezynfekcja płytek paznokciowych i skóry.
 • Stosowanie olejków zmiękczających.
 • Szlifowanie sprzętowymi frezami.
 • Oczyszczanie dotkniętych obszarów.
 • Masaż stóp do kolan, aby aktywować przepływ krwi.
 • Nałożenie lakieru przeciwgrzybiczego na paznokieć.

Pedicure podologiczny wykonywany jest wyłącznie przez wykwalifikowanego podologa w Warszawie. Dlatego ważne jest, aby monitorować stan stóp, kontaktując się ze specjalistą na czas, jeśli pojawią się problemy.

Plusy i minusy zawodu podologa

Plusy

 • Aby otrzymać specjalistyczne wykształcenie, wystarczy ukończyć kursy podologiczne.
 • Podolodzy w Warszawie są poszukiwani, ponieważ wiele osób cierpi na problemy ze stopami.
 • Posiadają osobne gabinety, niezbędny sprzęt i materiały eksploatacyjne. Warunki pracy można nazwać dość komfortowymi.
 • Przyzwoity poziom wynagrodzenia.

Minusy

Podolog nie jest zawodem dla wrażliwych, ponieważ klienci często cierpią na pocenie się stóp, grzybicę i nieprzyjemny zapach. Wypalenie emocjonalne jest możliwe, ponieważ wielu klientów podczas zabiegu dzieli się różnymi problemami i opowieściami o swoim życiu, które nie mogą nie męczyć. Specjalista zajmuje się nie tylko eliminacją zewnętrznych wad stóp, ale także może mieć podejrzenie o obecność chorób innych narządów, które doprowadziły do zidentyfikowanych problemów ze stopami.

Dlaczego ważne jest, aby nie odkładać wizyty u podologa w Warszawie?

Stopy są rodzajem wskaźnika zdrowia ludzkiego, wiele objawów na tej części ciała można wykorzystać do oceny stanu całego organizmu i obecności różnych patologii. Jednocześnie wczesne rozpoznanie chorób jest niezwykle ważne dla zapobiegania wszelkim powikłaniom. Wydawałoby się, że zwykły ból w palcach lub pięcie, ale może powodować ogólne kulawizny i zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego, a jeśli zaczniesz patologie związane z układem naczyniowym. Może to doprowadzić do gangreny, której leczenie będzie wymagało radykalnych środków chirurgicznych. 

Podolog w WarszawieEstetyczny wygląd nóg jest bardzo ważny dla każdej osoby: w tej kwestii nie ma znaczenia ani płeć, ani wiek. Modzele, nagniotki, pęknięcia, zagrzybione paznokcie można ukryć pod zamkniętymi butami, ale co z letnim upałem? Lub w basenie, saunie, w szatni klubu sportowego? Podolodzy pomagają ludziom i oczywiście pracują w zespole z dermatologami, ponieważ nie mają prawa przepisywać żadnych leków (ani wewnętrznych, ani zewnętrznych), ale mogą jedynie zalecić skontaktowanie się z jednym lub drugim specjalistą, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Pracują na pograniczu estetyki i medycyny. Podolog w Warszawie wykonuje wszystkie zabiegi, których nie podejmują się pedicurzystki, ale lekarze też tego nie robią, na przykład nie oczyszczają zmian grzybiczych. Jednocześnie nie mogą np. zeskrobać do diagnozy grzyba – tę funkcję pełnią wyłącznie dermatolodzy. Pielęgnacja stóp i paznokci jest bezpieczniejsza i skuteczniejsza dzięki pedicure podologicznemu. Dzięki specjalnym dyszom usuwany jest naskórek i boczne grzbiety, szorstka skóra pozostaje bez obrażeń. Ważne! Większość chorób jest dziełem naszych rąk. Zapobieganie jest lepsze niż jakiekolwiek lekarstwo i kosztuje o wiele mniej!

Możesz również polubić…